Победа Смедерева на старту фудбалске сезоне

На старту нове сезоне у Српској лиги – Запад, Смедерево је код куће савладало Златибор резултатом 3:2 (2:1). Вођство домаћину донео је Немања Стојановић у десетом минуту, а потом је пропустио још једну прилику. Што њему није пошло за „ногом“, посрећило се некадашњем играчу Михајловца Ћирићу који је у 37. минуту изненадио Бранковића и поравнао резултат. Ипак, у 41, минуту штопер Младеновић погодио је гол гостију за ново вођство Смедерева од 2:1.
Финиш сусрета обиловао је изненађењима. Најпре су у 75. минуту гости остали са играчем мање, јер је Павловић добио жути картон, а шест минута касније голман гостију Дивац начинио је прекршај за пенал и уз то добио и црвени картон. Гол из једанаестерца постигао је Милош Гордић. Крај, међутим, није био код вођства Смедерева са два гола разлике. У продужетку сусрета и Станић је скривио пенал, тако да је поготком Милосављевића са беле тачке сусрет добио коначан епилог – 3:2 за Смедерево.
Остали резултати првог кола:Полет – Лозница 1:1, Шумадија (А) – Железничар 1:0, Карађорђе – Тутин 0:1, Јединство (Уб) – Јединство (Ужице) 1:0, ФАП – Шумадија 1903 0:0, Прово – Слога (П) 2:2, Млади радник 1926 – Будућност Крушик 2014 0:1 и Мокра Гора – Пролетер 0:0.